Su Anda Burdasiniz: Anasayfa » Arızalar ve Çözümleri » Ocak arızaları ve çözümleri

Ocak arızaları ve çözümleri

Cihazınız 220-240 V. göre ayarlıdır. Eğer semt voltajınız 110 Volt ise ehliyetli bir elektrikçiye müracaat ediniz.
Cihazınıza elektrik getiren kabloyu mümkün olduğu kadar sıcak bölgelerden geçilmeyiniz ve cihazın arka yüzeyine temas ettirmeyiniz.
Cihazınızın fişi topraklı fiş olduğundan, priziniz de topraklı priz olmalıdır. Priziniz topraklı değil ise ehliyetli bir elektrikçiye topraklı priz bağlatınız.
Cihazınıza gaz getiren hortumu cihazın sıcak bölgelerinden uzak tutunuz ve ocağa değmesine müsade etmeyiniz. Gaz kaçağı olup olmadığını mutlaka sabun köpüğü ile kontrol ediniz.
Cihazınıza kullanacağınız gaz hortumunu hortum başına taktıktan sonra kelepçeyle sıkınız. Gaz kaçağı olup olmadığını sabun köpüğü ile kontrol ediniz. (Üst yanıcı bekler kapalı iken…)
Cihazınızı LPG gazında TSE markalı 300 mmSS (30 mbar) çıkış basıncında dedantörle kullanınız.
Doğal gaz ile çalışma basıncı 200 mmSS (20 mbar)’dır.
Doğal gaza çevirmek için servise müracaat ediniz.
Cihazınızı tüpe en kısa ve sızdır mayacak biçimde bağlatınız. Kullanılacak plastik hortum emniyetiniz için 1.25 m’den uzun olmamalıdır.
Bu cihaz yürürlükteki yönetmeliklere göre ve sadece iyi havalandırılmış yerlerde tesis edilmelidir. Bu cihazı tesis etmeden veya kullanmadan önce talimatları okuyunuz.
Mutfağın iyi havalandırdığından emin olunuz. Doğal havalandırma deliklerini muhafaza ediniz veya bir mekanik havalandırma tertibatı taktırınız. (Fırın/ocak üstü aspiratör.)
Cihazın uzunca müddet yoğun kullanımı ilave bir havalandırma isteyebilir. Bunun için: Bir pencere açınız veya aspiratörünüzü daha yüksek devirde çalıştırınız.
Cihazların güvenliğinden sorumlu bir kişi tarafından cihazın kullanımı ile ilgili gözetim ve yönetim sağlanmadıkça, bu cihazın, fiziksel duyu ve zihinsel yetenekleri özürlü olan (çocuklar dahil) veya deneyim ve bilgi eksikliği olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.
Cihazla oynamamalarını güvenceye almak için çocuklar, gözetim altında bulundurulmalıdır.
Dikkat: Ulaşılabilen kısımlar kullanım esnasında sıcak olabilir. Çocuklar uzak tutulmalıdır.
Bu cihaz sadece evde kullanım için tasarlanmıştır. Cihazı sadece yemek pişirmek için kullanınız.
Usulüne aykırı onarımlar tehlike teşkil eder. Elektrik çarpma tehlikesi! Onarımlar, sadece eğitilmiş servis teknisyeni tarafından yapılmalıdır.
Cihaz arızalandığında, sigorta kutusundaki sigortayı kapatınız. Yetkili servis çağırınız.
Cihazın gaz giriş piposunun yönü değiştirilmemelidir. Aksi durumda gaz kaçağı riski vardır.

Telif Hakkı © 2012 Konya Servisi. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logo ve marka ilgili firmanın tescilli markasıdır.

Scroll to top